lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Mont Blanc Express a Ženevské jezero

Vlastní vyhledávání
reklama

Mont Blanc Express a Ženevské jezero

č. 412100/5
od 11 430,-/osoba
Mont Blanc Express a Ženevské jezero

Země: Švýcarsko
Destinace:
Místo:

Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Termíny: Červenec, Srpen
Délka pobytu: 4 dny
Osob: 1-4 osoby

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem. Po sjezdu k Ženevskému jezeru se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd do Martigny v údolí Rhony. Nástup do Mont Blanc Expressu, který již více než 100 let spojuje švýcarské Martigny s francouzským Chamonix. V panoramatickém vagonu si vychutnáte průjezd divokými soutěskami, malebnými horskými vesničkami a vše je korunováno výhledy na nejvyšší alpský masiv Mont Blanc. Jízda dlouhá 38 km trvá 90 minut, z toho 18 km ve Švýcarsku a 20 km ve Francii. Vlak cestou střídá napájení z trolejí i kolejí, hranici v Le Chatelard se vymění švýcarský strojvůdce za francouzského. V Chamonix přestup na ozubnicovou železnici. Červený vlak uvedený do provozu v roce 1909 vystoupá během 20 minut až do stanice Montenvers (1913 m n.m.). Z vyhlídkové plošiny je krásný pohled na severní stranu masivu Grandes Jorasses a ledovec Mer de Glace – největší francouzský ledovec. Poté sjedete gondolovou lanovkou nad ledovec Mer de Glace a po schodech sestoupíte až k ledovci. Při návštěvě Ledovcové jeskyně se dostanete přímo do nitra ledovce. Po návratu zpět gondolovou lanovkou projdete kolem legendárního hotelu Montenvers k stálé expozici Glaciorium zabývající se výzkumem ledovců. Před odjezdem navštívíte také muzeum horských krystalů Galerie des Cristaux. Návrat ozubnicovou železnicí do Chamonix a prohlídka populárního horského střediska. Odjezd autobusem přes průsmyk Col de la Forclaz zpět do Švýcarska. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd přes Martigny a průsmykem Col de la Forclaz až do Le Chatelard. Zde začíná dobrodružství nazvané Verticalp. Během necelé hodiny vyjedete ke koruně hráze přehrady Emosson (1965 m n.m.). Nejdříve 700 výškových metrů pozemní lanovkou, která překonává stoupání až 87%. Dokonalé výhledy umožní prosklená střecha. Poté vyhlídkovým panoramatickým vláčkem po horizontále až k úpatí přehradní hráze. Vláček s rozchodem pouhých 600 milimetrů jede po horizontále nad hlubokou propastí, projíždí několika tunely a vlevo se otvírají výhledy na masiv Mont Blanc. Nakonec přestoupíte na další pozemní lanovku a vyjedete 140 výškových metrů na korunu přehradní hráze. Široký rozhled na okolní čtyřtisícovky, hluboká údolí a malebně položené přehradní jezero korunuje masiv Mont Blancu. Až si dostatečně vychutnáte rozhled, vrátíte se lanovkami a vláčkem dolů k autobusu. Odjezd do Aigle v údolí Rhony. Z Aigle jízda vlakem do vinařského Lutry na břehu Ženevského jezera. Nejdříve vlak těsně míjí mohutný vodní hrad Chillon u Ženevského jezera. Poté vlak projíždí terasovými vinicemi Lavaux, oblast patří mezi světová dědictví UNESCO. Po výstupu z vlaku v Lutry procházka úzkými uličkami a nádhernou pobřežní promenádou. Z Lutry lodní výlet po Ženevském jezeře až do luxusního Montreux, z lodi opět pohledy na vinice Lavaux, v dálce se vypíná zasněžený hřeben Dents du Midi. Prohlídka Montreux a procházka pobřežní promenádou lemovanou palmami z Montreux ke středověkému vodnímu hradu Chillon. Odjezd do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

„Mezinárodní“ express je vlastně vyhlídkový vlak mezi švýcarským Martigny a francouzským Chamonix. Už cestou je za okny vidět sněhobílý Mont Blanc – nejvyšší hora Alp. Červenou zubačkou vyjedete ze Chamonix až k ledovci Mer de Glace. Další den prožijete zážitkový výjezd dvěma lanovkami a jedním vláčkem k horské přehradě Emosson, vlakem projedete vinicemi Lavaux, poplujete lodí po Ženevském jezeře a poznáte pobřežní promenádu z Montreux k vodnímu hradu Chillon. Teď už jen neodolat lákavé nabídce.

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tamjízda Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix, ozubnicovou železnicí Chamonix-Montenvers a gondolovou lanovkou k ledovci Mer de Glace v ceně zájezdu2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***v ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Leysin;46.343899, 7.012228Martig­ny;46.109982, 7.072506Chamo­nix;45.923858, 6.863033Monten­vers;45.931755, 6.917525Mer de Glace;Mer de GlaceChatelar­d;46.061872, 6.958259přehrada Emosson;46.067869, 6.935714Aigle;46­.316772, 6.963764Lutry;46­.501218, 6.684054Ženevské jezero;46.500969, 6.683842Montre­ux;46.431654, 6.913129hrad Chillon;46.414450, 6.927482

Cena zahrnuje

 • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
 • vstup do relaxačního centra s bazénem v hotelu
 • cestu originál Mont Blanc Expressem na trase Martigny-Chamonix
 • ozubnicovou železnici Chamonix-Montenvers
 • gondolovou lanovku k ledovci Mer de Glace
 • vstupy Ledovcová jeskyně
 • Glaciorium a Galerie des Cristaux
 • dopravu autobusem
 • průvodce
 • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

 • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

55 CHF (lanovky a loď).

Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
Mont Blanc Express a Ženevské jezero
aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Mezi dvěma mohutnými dolomitskými masivy Latemar a Rosengarten se rozprostírají dvě všestranně rodinná lyžařská střediska Obereggen a Carezza. Kromě přírodních divů mohou lyžaři obdivovat i lidskou rukou stvořené architektonické skvosty. více informací

Kronplatz/Plan de Corones je mezi náročnými sportovními lyžaři jedním z nejoblíběnějších míst Jižního Tyrolska.V jednom areálu si mohou ověřit své silové i technické dovednosti hned na 5 vyhlášených černých sjezdovkách, spojených do výzvy Black 5. Zatímco černé tratě Sylvester a Hernegg ohromí svou více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Originální sbohem! Českou sjezdařku po jízdě v minišatech přemohlo dojetívíce informací
30.3.2022 | V ruce sklenička sektu, na sobě krátké šaty. Kateřina Pauláthová se ale neslunila ...

Šéfka ruského lyžování přišla se skandálním obviněním vůči Norsku. Uvedla i "jasný důkaz"více informací
29.3.2022 | Proč s námi nechtějí závodit? S poměrně skandálním obviněním přišla šéfka ruského ...

Česká zima? Tři královny, glóbus, medaile i brzká loučenívíce informací
28.3.2022 | Poslední vrcholné závody na sněhu a ledu sezony 2021/2022 jsou minulostí, jaká byla? ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |