lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau

Vlastní vyhledávání
reklama

Gotthard Panorama Express 1.třídou a…

č. 411930/5
od 12 990,-/osoba
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau

Země: Švýcarsko
Destinace:
Místo:

Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Termíny: Září
Délka pobytu: 4 dny
Osob: 1-2 osoby

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem do Švýcarska. Zastávka u Rýnských vodopádů, které mají nejmohutnější průtok v Evropě. Rýn o šířce 150 metrů se řítí do hloubky 23 metrů. Na vyhlídce se dostanete do bezprostřední blízkosti vodopádů. Po prohlídce průjezd Švýcarskem okolo jezera Vierwaldstättersee, kolem jezer Lungern a Sarnen a přes průsmyk Brünig do Grindelwaldu – svěznámého horského střediska položeném v kotli vrcholů Eiger, Schreckhorn a Wetterhorn. Ubytování v hotelu Eiger Lodge na úpatí severní stěny Eigeru. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd údolím Lütschine do Interlaken. Prohlídka mondénních lázní mezi Thunským a Brienzským jezerem. Po prohlídce Interlaken odjezd proti toku říčky Lütschine do Lauterbrunnenu v hlubokém údolí pod masivem Jungfrau. V údolí je nejen známý vodopád padající z vysoké terasy, ale i barevně osvětlené jeskynní trümmelbašské vodopády. Po prohlídce vodopádů výjezd ozubnicovou železnicí z Lauterbrunnenu přes Wengen až do sedla Kleine Scheidegg (2061 m n.m.). Celý výjezd poskytuje nádherné pohledy na hluboké údolí Lauterbrunnen a masivy Jungfrau a Mönch se sněhobílými ledovci. Wengen, ležící na horské terase, je cílovým místem lyžařských závodů Lauberhorn. Od horských hotelů v sedle Kleine Scheidegg se otvírá bezprostřední pohled na sněhobílý masiv Jungfrau. Co ale nejvíce bere dech, je mohutná severní stěna Eigeru, která byla a je velkou výzvou pro horolezce z celého světa. Zájemci mohou pokračovat fakultativně za příplatek cca 91 CHF ve skále vysekaným tunelem na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.). Cestou zastávky u vyhlídek Eigernordwand a Eismeer, z terasy Sphinx (3571 m n.m.) panoramatický výhled na švýcarské Alpy a nejdelší alpský ledovec Aletsch. Po návratu se připojíte ke skupině. Po vychutnání krásných pohledů sjezd ozubnicovou železnicí z Kleine Scheidegg do Grindelwaldu, trasa vede přímo pod severní stěnou Eigeru. Návrat do hotelu. Večeře (bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd okolo Brienzského jezera a přes průsmyk Brünig do Luzernu u jezera Vierwaldstättersee. Prohlídka malebného Luzernu, středověká část na obou březích řeky Reuss, vytékající z jezera, je chráněna dochovanou hradbou s 9 věžemi. Prohlídkový okruh vede přes oba historické dřevěné mosty – Kapellbrücke a Spreuerbrücke, mezi nimi je nádherný barokní jezuitský kostel. Po prohlídce nástup na parní loď a plavba po jezeře Vierwaldstättersee až do Weggis. Plavba lodí s parním pohonem trvá 45 minut a je neustále co sledovat. Nejbližšímu okolí dominují mohutné hory Pilatus a Rigi, v pozadí jsou zasněžené alpské vrcholky. Po výstupu z lodě odjezd autobusem do Arth-Goldau. V Arth-Goldau natoupíte do originálního Gotthard Panorama Expressu. Pojedete v panoramatickém vagonu 1.třídy, bude možnost využít i tzv. fotografický vagon s možností otevření oken. Během jízdy bude ve vlaku k dispozice místní odborný průvodce, který upozorní na pamětihodnosti a zodpoví případné otázky. Vlak jede po historické Gotthardské železnici, která je po otevření nového Gotthardského tunelu již méně využívána. Hned za jezerem minete v Erstfeldu severní portál nového supermoderního nejdelšího tunelu světa. Poté vlak začne stoupat k severnímu portálu starého tunelu, na 30 km vystoupá 600 metrů, proto musí využívat mnoho točitých tunelů. Ve Wassen se koleje tak zatáčí a vrací, že objedete barokní kostelík třikrát kolem dokola. Při průjezdu starým Gotthardským tunelem (15 km délky) budou na zdech tunelu promítány filmové sekvence z historie výstavby. Stavba trvala 10 let v letech 1872–1882, dělníci zažili nevýslovné utrpení, mnoho z nich nepřežilo. Smrt v tunelu nalezl i hlavní inženýr Louis Favre. Na jižní straně tunelu klesají koleje chvílemi ještě divočeji, na 45 km přes 800 metrů. Impozatní jsou tři poschodí trati nad sebou mezi zastávkami Lavorgo a Bodio. Ve stanici Biasca je vidět zajímavý vodopád a to už vlak přijíždí údolí Leventina s klimatem pro pěstování vína. V Giornicu jsou mezi vinicemi k vidění tři pozoruhodné kostely. V Bellinzoně uvidíte po obou stranách vlaku trojici původně románských hradů Castelgrande, Montebello a Sasso Corbaro. A vlak už se blíží do cílové stanice Lugano, italsky mluvící město má už středomořský šarm i rostlinstvo. Po vystoupení z vlaku prohlídka mondénního města na břehu Luganského jezera s jeho výstavnými paláci a pěstěnými parky. Nad městem se zdvihá homole vrchu San Salvatore. Odjezd do ČR

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Gotthard Panoramic Express je další ze známých švýcarských panoramatických vlaků, který vás z Arth-Goldau přepraví až do Lugana. Za okny panoramatického vagonu 1.třídy se střídají jezera, hory, vodopády, hrady, tunely a viadukty. Předchozí den vyšplháte zubačkou na Kleine Scheidegg pod severní stěnou Eigeru a můžete pokračovat až na Jungfraujoch – nejvýše položené evropské nádraží. A když se k tomu přidají města Interlaken, Lucern a Lugano, poznáte plně švýcarskou rozmanitost.

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tamjízda Gotthard Panorama Expressem na trase Arth-Goldau-Lugano v ceně zájezdu2 noci s polopenzí v hotelu Eiger Lodge v Grindelwaldu na úpatí severní stěny Eigerufakultativně možnost vyjet až na nejvyšší evropské nádraží Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Grindelwald;46­.624841, 8.042489Inter­laken;46.686497, 7.861434Lauter­brunnen;46.598863, 7.907776Trümm­elbašské vodopády;46.570282, 7.914602Kleine Scheidegg;46.585067, 7.960185Luzer­n;47.050291, 8.307902Arth-Goldau;47.04925016797­271, 8.54943736940­835Lugano;46.003389, 8.950545

Poznámka

Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Cena zahrnuje

  • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • cestu originál Gotthard Panorama Expressem (1.třída) na trase Arth-Goldau-Lugano
  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění; pobytovou taxu 4,70 CHF/osoba/noc
  • která se platí na místě v hotelu.

Nutná hotovost s sebou

68 CHF + 91 CHF v případě individuálního výjezdu na Jungfraujoch – Top of Europe (3454 m n.m.)

cena_poznamka

Na výběr máte 2lůžkové pokoje s balkonem/bez balkonu. 1lůžkové pokoje jsou vždy bez balkonu. Cena za 3 a 4lůžkový pokoj pro rodiny s dětmi na vyžádání.

Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
Gotthard Panorama Express 1.třídou a Jungfrau
aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Mezi dvěma mohutnými dolomitskými masivy Latemar a Rosengarten se rozprostírají dvě všestranně rodinná lyžařská střediska Obereggen a Carezza. Kromě přírodních divů mohou lyžaři obdivovat i lidskou rukou stvořené architektonické skvosty. více informací

Kronplatz/Plan de Corones je mezi náročnými sportovními lyžaři jedním z nejoblíběnějších míst Jižního Tyrolska.V jednom areálu si mohou ověřit své silové i technické dovednosti hned na 5 vyhlášených černých sjezdovkách, spojených do výzvy Black 5. Zatímco černé tratě Sylvester a Hernegg ohromí svou více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Originální sbohem! Českou sjezdařku po jízdě v minišatech přemohlo dojetívíce informací
30.3.2022 | V ruce sklenička sektu, na sobě krátké šaty. Kateřina Pauláthová se ale neslunila ...

Šéfka ruského lyžování přišla se skandálním obviněním vůči Norsku. Uvedla i "jasný důkaz"více informací
29.3.2022 | Proč s námi nechtějí závodit? S poměrně skandálním obviněním přišla šéfka ruského ...

Česká zima? Tři královny, glóbus, medaile i brzká loučenívíce informací
28.3.2022 | Poslední vrcholné závody na sněhu a ledu sezony 2021/2022 jsou minulostí, jaká byla? ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |