lyzovani.cz | za sněhem na serveru www.lyzovani.cz

Glacier Express a Matterhorn

Vlastní vyhledávání
reklama

Glacier Express a Matterhorn

č. 416705/5
od 13 640,-/osoba
Glacier Express a Matterhorn

Země: Švýcarsko
Destinace:
Místo:

Stravování: polopenze
Doprava: autobusem

Termíny: Září
Délka pobytu: 4 dny
Osob: 3 osoby

1. den

Odjezd ráno. Průjezd Německem k Bodamskému jezeru. Krátká zastávka v rakouském lázeňském městě Bregenz na břehu Bodamského jezera. Průjezd Švýcarskem až k Ženevskému jezeru. Odtud se autobus vyšplhá do Leysin na slunné terase. Ubytování v hotelu Central Residence&Spa, v ceně ubytování je vstup do relaxačního centra s bazénem, vířivkou, saunou a párou. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

2. den

Snídaně. Odjezd údolím proti toku Rhony do Vispu. Cestou se míjí Sion – hlavní město kantonu Wallis se dvěma vrcholy osazenými opevněným kostelem svaté Valerie a mohutným hradem Tourbillon. Z Vispu stoupání údolími Vispertal a Mattertal do Täsche, cesta se proplétá starobylými horskými vesničkami pod mohutnými horami. Z Täsche vlakem do luxusního Zermattu, nejbohatší obce ve Švýcarsku s dřevěnými walliskými domy, mondénními hotely a hlavně s nádherným výhledem na Matterhorn. Prohlídka Zermattu, který je zcela bez automobilového provozu, vše obstarávají elektromobily. Vlakem návrat zpět do Täsche. Odjezd do údolí Saastal a návštěva Saas Fee, alpského střediska obklopeného 13 čtyřtisícovkami a mohutnými ledovci. Při procházce opět upoutají pozornost starobylé dřevěné domy walliského typu. Návrat do hotelu. Při počátku výjezdu do Leysin se v plné kráse zaskví hrad Aigle uprostřed vinic. Večeře (bohatý bufet dle vlastního výběru). Nocleh.

3. den

Snídaně. Odjezd údolím Rhony do Brigu. Nástup do věhlasného Glacier Expressu – nejpomalejšího rychlíku na světě. Vlak jede nejkrásnějšími partiemi švýcarských Alp, které je možno obdivovat z klimatizovaných panoramatických vozů s částečně prosklenou střechou. Objednaný oběd je servírován během jízdy, aniž by bylo nutno opustit pohodlné sedadlo.Nejdříve cesta hlubokým údolím Rhony podél walliských dřevěných domů a barokních vesnických kostelíků, v jednom místě se vlak otočí v tunelu o 270 stupňů a vystoupá přitom o 150 metrů. Potom se údolí horní Rhony rozšíří a za Oberwaldem vlak pojede 20 minut 15 km dlouhým tunelem Furka až do horského Andermattu. V Andermattu je zapřažena lokomotiva s ozubnicovým pohonem a vlak začne pomocí ozubnice stoupat do průsmyku Oberalp (2033 m n.m.) – nejvyššího bodu trasy se stejnojmenným horským jezerem uprostřed mohutných alpských štítů. Při sjezdu do Disentisu s monumentálním benediktinským klášterem se naskýtají nádherné výhledy.V Disentisu je zapřažena opět normální lokomotiva a za Ilanzem se vlak ponoří do Rýnské soutěsky. V hlubokém kaňonu jsou koleje těsně podél Rýna, okolo se tyčí mohutné bílé skalní stěny. Po opuštění soutěsky vlak mine v Reichenau soutok Předního a Zadního Rýna a pokračuje širokým údolím do Thusisu, kde se rozloučí s Rýnem. Za Thusisem se údolí opět zužuje, vlak totiž projíždí soutěskou Schyn proti toku Albuly do Tiefencastelu. V Tiefencastelu začíná známá trať přes průsmyk Albula, která je zahrnuta na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Nejdříve vlak jede krajinou zelených horských luk a malebných hor. Před Filisurem je světoznámý 65 metrů vysoký a 130 metrů dlouhý viadukt Landwasser, který je zakončen ohromujícím vjezdem do tunelu ve skalním masivu. A pak vlak stoupá z Bergünu do Predy – na 12,6 km překonává výšku 416 metrů díky 5 kruhovým tunelům, 2 normálním tunelům, 9 viaduktům a 2 galeriím. Hned za Predou začíná tunel Albula dlouhý skoro 6 km. Za tunelem se otevře pohled do údolí Engadin a vlak klesá až do mondénního Svatého Mořice.Po výstupu z vlaku odjezd podél toku Innu údolím Engadin do ČR.

4. den

Návrat ráno.

Nutná hotovost s sebou

Glacier Express – nejpomalejší rychlík světa je snem všech železničních nadšenců. Za okny panoramatických vagonů s částečně prosklenou střechou defilují zasněžené velehory, hluboká údolí, horské potoky, vodopády a upravená švýcarská krajina. Když se k tomu den před odjezdem přidá Zermatt pod mohutnou pyramidou Matterhornu a na závěr mondénní Svatý Mořic, je koktejl dokonale umíchán.

rychly_prehled

4denní poznávací zájezd s denním přejezdem na cestě tam2 noci s polopenzí (snídaně i večeře formou bufetu) v hotelu***Sjízda Glacier Expressem včetně oběda ve vlaku v ceně zájezduv ceně je vstup do hotelového relaxačního centra (bazén, vířivka, sauna, pára)

Počet dní

4denní zájezd s denním přejezdem

strucna_trasa

Leysin;46.343899, 7.012228Zermat­t;46.021977, 7.750175Saas-Fee;46.110105, 7.927005Brig;­46.316211, 7.989197Ander­matt;46.660010, 8.670262průsmyk Oberalp;46.660010, 8.670262Disen­tis;46.660010, 8.670262Rýnská soutěska;46.805736, 9.316599viadukt Landwasser;46­.680846, 9.676821Preda a tunel průsmykem Albula;46.588377, 9.776889Svatý Mořic;46.497980, 9.846195

Poznámka

NÁŠ TIP PRO RODINNOU DOVOLENOU: Využijte slevu 800,–Kč/os. u dětí/dospělých do 25 let, která lze navíc kombinovat se slevou pro 3. a 4. osobu na pokoji ve výši 1.500,–Kč/os. Dítě/dospělý do 25 let ve 3lůžkovém nebo 4lůžkovém pokoji má tedy nárok na slevu 2.300,–Kč!!!

pojmenovani_za­rizeni1

Jednolůžkový pokoj

pojmenovani_za­rizeni5

Pokoj pro 2 osoby

Cena zahrnuje

  • 2 noci s polopenzí v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím a TV)
  • dopravu autobusem
  • cestu originál Glacier Expressem na trase Brig-Svatý Mořic
  • oběd (1 hlavní chod) v Glacier Expressu
  • průvodce
  • mapu Švýcarska s informacemi.

Cena nezahrnuje

  • komplexní pojištění.

Nutná hotovost s sebou

na vlak Täsch-Zermatt a zpět 14 CHF.

cena_poznamka

Odjezdová místa Plzeň, Praha, Rokycany, Žebrák a Beroun bez příplatku.

aktuální ověřený volný zájezd / pobyt
vybíráme z článků o lyžování

Mezi dvěma mohutnými dolomitskými masivy Latemar a Rosengarten se rozprostírají dvě všestranně rodinná lyžařská střediska Obereggen a Carezza. Kromě přírodních divů mohou lyžaři obdivovat i lidskou rukou stvořené architektonické skvosty. více informací

Kronplatz/Plan de Corones je mezi náročnými sportovními lyžaři jedním z nejoblíběnějších míst Jižního Tyrolska.V jednom areálu si mohou ověřit své silové i technické dovednosti hned na 5 vyhlášených černých sjezdovkách, spojených do výzvy Black 5. Zatímco černé tratě Sylvester a Hernegg ohromí svou více informací

reklama


z naší nabídky

Sněhový i-Servis SKIVO Sněhový i-Servis SKIVO
Praktické rady jak správně připravit lyže, běžky, SNB ... více informacívíce informací
lyžařské zprávičky   více zprávvíce informací

Originální sbohem! Českou sjezdařku po jízdě v minišatech přemohlo dojetívíce informací
30.3.2022 | V ruce sklenička sektu, na sobě krátké šaty. Kateřina Pauláthová se ale neslunila ...

Šéfka ruského lyžování přišla se skandálním obviněním vůči Norsku. Uvedla i "jasný důkaz"více informací
29.3.2022 | Proč s námi nechtějí závodit? S poměrně skandálním obviněním přišla šéfka ruského ...

Česká zima? Tři královny, glóbus, medaile i brzká loučenívíce informací
28.3.2022 | Poslední vrcholné závody na sněhu a ledu sezony 2021/2022 jsou minulostí, jaká byla? ...

kalendář akcí   více akcívíce informací

reklama© 2000 - 2020 - Lyžování.cz | Kontakt & Ochrana osobních údajů |